Північний апеляційний господарський суд Києва закрив провадження справи щодо визнання незаконним наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр.
Про це розповіли на сайті Центру.
Повний текст рішення поки що відсутній, але однією з причин є те, що справа не підпадає під юрисдикцію господарського суду.
У Довженко-Центрі підкреслили, що рішення суду не підтверджує законність наказу про реорганізацію та не робить його обов’язковим для виконання. Суд першої інстанції помилився у своєму рішенні.
Довженко-Центр проти Держкіно – деталі справи
У серпні 2022 року стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі зазначили, що це рішення фактично призводить до ліквідації національного кіноархіву.
У жовтні 2022-го Довженко-Центр подав судовий позов проти Держкіно з вимогою анулювати наказ про “реорганізацію” та визнати його незаконним. У ході судового розгляду представники Держкіно стверджували, що Довженко-Центр не має офіційного статусу фільмофонду і не володіє предметами, включеними до державної частини музейного фонду.
У липні 2023 року суд визнав наказ про реорганізацію незаконним. Однак у листопаді того ж року Держкіно опублікувало “Стратегію розвитку кіно до 2027 року”, яка фактично передбачає ліквідацію центру, просто замінивши термін “реорганізація” на “оптимізація”.